AIESEC

Ocena użytkowników:  / 21
SłabyŚwietny 

 

AIESEC jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Jest obecny w 107 krajach na świecie i liczy 50 000 aktywnych członków. W AIESEC tworzysz i prowadzisz projekty o różnorodnej tematyce m.in. marketing, technologie informacyjne, edukacja międzykulturowa itp. Masz również możliwość wyjazdu na praktykę zagraniczną, bierzesz udział w międzynarodowych konferencjach, a także zdobywasz nowe umiejętności, takie jak: zarządzanie czasem, sztuka prezentacji, sprzedaż czy negocjacje.

Od kandydatów na praktykę i wolontariat oczekują:
- znajomości języka angielskiego,
- motywacji do wyjazdu w przeciąu 3 miesięy.

W przypadku praktyk (techniczne, edukacyjne, biznesowe) wymagane jest doświadczenie zawodowe lub studia (min. 3 rok) w obszarze, w któym chcesz odbyć praktykę

Organizacja gwarantuje:
- przygotowanie do wyjazdu,
- pomoc w załatwieniu formalności,
- zakwaterowanie i pomysł na spędzenie czasu wolnego podczas praktyki, która moż trwać od 6 tygodni do 18 miesięcy.

Ze względu na zakres odpowiedzialności stawianych przed praktykantem moża wyróżnić praktyki: wolontariat, techniczne, edukacyjne i biznesowe.

WOLONTARIAT

Wolontariat jest skierowany dla studentów lub absolwentów wszystkich kierunków, a w szczegóności: socjologii, kulturoznawstwa, psychologii. Wolontariuszem moża zostać już na 1 roku studiów. W więszości krajów wolontariusze mają pokryte koszty zakwaterowania, a czasami również wyżwienia.

Wolontariat organizowany jest o różnej tematyce m.in.: projekty społczno-edukacyjne, HIV/AIDS, różorodność kulturowa, nauka języka angielskiego w szkołch, jak również pomoc w organizacjach pozarządowych, domach dziecka.

PRAKTYKI TECHNICZNE

Praktyki techniczne są przeznaczone dla studentów i absolwentów: informatyki, mechaniki, inżnierii, chemii. Są to zwykle praktyki dłużzse, od 3-6 miesięcy, do roku. Zdarzają się praktyki oferowane przez międzynarodowe firmy i korporacje, jak Tata Consultancy Services Ltd. Doświadczenie zawodowe jest wymagane.

PRAKTYKI EDUKACYJNE

Praktyki edukacyjne są przeznaczone dla studentów i absolwentów filologii oraz lektorów szkół językowych. Organizowane są zazwyczaj w szkołch językowych, placówkach społecznych, organizacjach pozarządowych lub firmach. Najczęśiej mają na celu naukę języka wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Doświadczenie zawodowe jest mile widziane.

PRAKTYKI BIZNESOWE

Praktyki biznesowe sąp rzeznaczone dla studentów i absolwentów: ekonomii, zarzązania, marketingu, PR, finansów. Praktyki realizowane są w sektorze małch i średnich przedsiębiorstw, jak i w międzynarodowych korporacjach. Doświadczenie zawodowe jest wymagane.


AIESEC Polska
ul. Hallera 12
05-260 Marki k/Warszawy
Tel.: (+48 22) 771 49 15/16
Fax: (+48 22) 771 49 15/16 ext. 21
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


żródło: www.eurodesk.pl