Młodzi w Łodzi

Ocena użytkowników:  / 22
SłabyŚwietny 

 

 

Młodzi w Łodzi to realizowany przez Biuro Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy Urzędu Miasta Łodzi, przy współpracy z uczelniami wyższymi oraz wiodącymi pracodawcami naszego miasta kompleksowy program, którego celem jest zachęcanie młodych ludzi do wiązania swojej przyszłości z Łodzią, zwiększenie liczby kandydatów na studia na kierunkach preferowanych przez Pracodawców, co przekładać się będzie na jakość absolwentów, a także poprawa wizerunku Łodzi – jako Miasta przyjaznego dla rozwoju zawodowego.

Narzędziami służącymi realizacji tych celów są inicjatywy programu, m.in. takie jak: portal praktyk i staży, stypendia dla najlepszych studentów fundowane przez Pracodawców – partnerów programu, finansowanie akademików, szkolenia „Twoja Kariera w Twoich rękach” czy konkurs „Mam pomysł na biznes”, projekt „Praktykuj w Łodzi”, cykl wizyt w łódzkich firmach pod hasłem: ” Poznaj łódzkich Pracodawców”, konkurs „FreeDOM dla Studenta” oraz skierowane do młodych ludzi kampanie promocyjno-informacyjne.
Program stypendialny Młodzi w Łodzi funkcjonuje od października 2008 r. W trzech jego dotychczasowych edycjach łódzcy Pracodawcy ufundowali łącznie 67 stypendiów dla najlepszych studentów łódzkich uczelni, sfinansowali miejsca w domu studenckim dla 9 studentów orazdodatkowy lektorat z języka angielskiego dla 42 studentów. Wyjątkowa formuła programu została doceniona w ogólnopolskim konkursie na najlepsze programy stypendialne „Dobre Stypendium 2011”, program został Laureatem w kategorii „Programy stypendialne jednostek samorządu terytorialnego”. W bieżącym roku dzięki łódzkim Pracodawcom – Partnerom programu udało się ufundować stypendia dla 20 studentów, zwrot kosztów zakwaterowania w domach studenckich otrzymało 2 studentów, natomiast 30 studentów otrzymało możliwość uczestniczenia w bezpłatnym kursie języka angielskiego.

Praktyki i staże za pośrednictwem Portalu Praktyk i Staży odbyło ok. 600 osób. Portal ten tygodniowo odwiedza ok. 1800 osób. Zarejestrowanych jest 120 Pracodawców i 700 Kandydatów do odbycia Praktyk.„Praktykuj w Łodzi” to związany z Portalem Praktyk i Staży projekt płatnych staży wakacyjnych u najlepszych łódzkich Pracodawców. W tegorocznej, pierwszej edycji projektu udział wzięło 18 łódzkich Pracodawców, którzy zgłosili ponad 40 ofert staży wakacyjnych, trwających minimum 1 miesiąc w okresie lipiec – wrzesień 2011 r. z wynagrodzeniem minimum 700 zł brutto. Rekrutacja kandydatów na praktyki trwała od 1 do 31 maja 2011 r. Kandydaci wybierali interesującą ich ofertę i wysyłali aplikację za pośrednictwem Portalu Praktyk i Staży www.praktyki.lodz.pl. Złożonych zostało ponad 1000 aplikacji! Ogłoszenie listy laureatów programu stażowego nastąpiło 20 czerwca 2011 r.

 

więcej informacji na stronie : 

www.mlodziwlodzi.pl

 

 

źródło: www.mlodziwlodzi.pl