Gala Wolontariatu 2014

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

RCW "Centerko" zaprasza na imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pt. Gala Wolontariatu, która odbędzie się 5 grudnia 2014 o godz. 17.00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniej 54/56.

 

Gala Wolontariatu to cykliczna impreza integracyjna organizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Celem przedsięwzięcia jest podsumowanie działań wolontarystycznych i nagrodzenie najbardziej aktywnych społeczników. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i przyciąga nowym sympatyków, również z sektora publiczno-państwowego i prywatnego. RCW „Centerko” jest również zapraszany przez sieć Centrów Wolontariatu w Polsce do koordynacji konkursu pt. „Barwy Wolontariatu” na poziomie lokalnym. Gala Wolontariatu to specjalna okazja do poznania ciekawych sylwetek wolontariuszy z regionu łódzkiego, działających w różnych obszarach życia społecznego, których różnorodność sprawia, że wolontariat w naszym otoczeniu staje się szalenie barwny. Działalność wolontariuszy rozwinęła się już mocno w obszarach pomocy społecznej, oświaty, czy służby zdrowia. Pojawiają się jednak wciąż nowe, dotychczas mało dostępne dla wolontariuszy dziedziny – kultura, działalność administracyjna, wolontariat pracowniczy, usługi specjalistyczne (np. porady prawne czy tłumaczenia).

 

VII już edycja uroczystości, realizowana przez RCW "Centerko" odbędzie się w dn. 05.12 br. o godz. 17.00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniej 54/56. Będzie to nie tyko okazja do podsumowań, podziękowań, ale również wspólnej integracji. Podczas Gali nastąpi rozwiązanie lokalnej edycji konkursu "Barwy Wolontariatu" oraz najaktywniejszych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu w naszym regionie wraz z symbolicznym wręczeniem upominków dla najaktywniejszych działaczy tego roku. W tym roku, oprócz prezentacji wolontariuszy, część oficjalną wzbogacą występy estradowe zaproszonych artystów, m.in. grupy Rock Star Music, Danieli Zabłockiej i Karoliny Sawickiej, którzy uatrakcyjnią Galę niespodziankami dla łódzkich społeczników.

Na imprezę zapraszamy wszystkich, tych którzy kochają wolontariat, a działania społeczne stanowią sens i esencje życia. Spotkajmy się i razem celebrujmy ten dzień!!! "Łyżka strawy" w postaci łakoci, samodzielnie upieczonego ciasta, bądź pysznego napoju, mile widziana :-)

 

Na afterparty udamy się do Kina Bodo o godz. 20.30.

http://europa.eu/citizens-2013/events/gala-wolontariatu

 

Zadanie „Promocja i organizacja wolontariatu w mieście Łodzi” – Przepis na wolontariat jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi

 

 

źródło informacji:http://lodzkie.ngo.pl/wiadomosc/1233229.html