Już jest! Oczekiwaliście?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Formuła kalendarza, jaką przybrała niniejsza publikacja, nie została wybrana przypadkowo. Kalendarz symbolizuje upływ czasu. Czasu, który mijał podczas realizacji projektu, gdy każdy kończący się miesiąc coś przynosił, dokładając cegiełkę do powoli wypracowywanych rozwiązań. Odzwierciedlają to opisy rekomendacji dla Komisji Dialogu Obywatelskiego do spraw młodzieży i projektów do budżetu obywatelskiego, które znajdują się przy kartach kolejnych miesięcy.

 

Jednak nie mniej istotny będzie czas, który nadejdzie po zakończeniu „Nie peniaj – zmieniaj”: w 2016 roku. To nadchodzące miesiące mają być okresem, kiedy prezentowane rekomendacje i projekty zaczną być wcielane w życie. A także kiedy, korzystając z impulsu, jaki – mamy nadzieję – dał realizowany projekt, młodzież zacznie kreować własne, nie inspirowane przez dorosłych działania.

 

Elementem spajającym całą publikację jest mapa łódzkich instytucji i organizacji pracujących w obszarach, które bezpośrednio dotyczą młodych ludzi. W przeciwieństwie do kart poszczególnych miesięcy pozostanie aktualna także po zakończeniu 2016 roku, a format kalendarza pozwoli na jej dalsze użytkowanie. Wierzymy, że – podobnie jak sam projekt – mapa będzie miała charakter ponadczasowy.

Wierzymy też,  że zawsze warto brać sprawy w swoje ręce.

 

Dlatego, bez względu na to czy w jakiś sposób uczestniczyłeś w projekcie, czy też dowiadujesz się o nim dopiero z niniejszego kalendarza: nie peniaj, zmieniaj!

Strach ma wielkie oczy. Ale zamiast uciekać, lepiej mu współczuć – fachowo to się  przecież nazywa wytrzeszcz.

 

Publikacja Nie peniaj,zmieniaj do pobrania TUTAJ