Łódź +Dodaj Artykuł

Blogerki

Ocena użytkowników:  / 3

W łodzi jest dużo blogerek. Organizują one zloty. Poszukajcie informacji o kolejnych zlotach. ...

Czytaj więcej... 

Nie peniaj poleca...

Ocena użytkowników:  / 17

nową serię książek Wydawnictwa Zielona Sowa!

Czy można połączyć ze sobą tak kultowe pozycje, jak „Zabić Drozda” Harper Lee, „To” Stephana Kinga oraz „Przygody Trzech Detektywów” sygnowane nazwiskiem Alfreda Hitchcocka? Okazuje się, że można i to ze świetnym efektem!

„Niewidzialni” to bestsellerowa seria książek przygodowych dla młodzieży, stworzona przez włoskiego pisarza Giovanniego del Ponte. Opowiada historię trójki outsiderów, którzy nieoczekiwanie (nawet dla siebie samych) zaprzyjaźniają się i wspólnie przeżywają niesamowite przygody, często mrożące krew w żyłach. Jednak wciągająca fabuła nie jest jedyną zaletą „Niewidzialnych”. Książki del Ponte opowiadają o ponadczasowych wartościach w sposób intrygujący, a zarazem daleki od patosu. Autor świetnie żongluje słowem, a dyskretna ironia dodaje jego prozie subtelnego smaczku. Jednak największą zaletą „Niewidzialnych” jest autentyczność p ...

 • kamlok11

  Dodano 2015-06-20 12:03:03

  polecam


 • Iwona Koźlakowska

  Dodano 2015-08-23 14:26:01

  Polecam bardzo


Pokaż wszystkie komentarze
Czytaj więcej... 

Noc filmowa

Ocena użytkowników:  / 5

Uczniowie XLVII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi podjęli próbę organizacji "Nocy filmowej" w nocy z 25 na 26 stycznia br. (piątek - sobota).Przedsięwzięcie miało się odbyć w budynku XLVII LO. Tematem przewodnim były filmy dotyczące problemu uzależnień wśród młodzieży. Do podjęcia powyższej inicjatywy organizatorów zainspirowała potrzeba uświadomienia rówieśników o skutkach i konsekwencjach stosowania używek prowadzących do uzależnień. Inicjatywa była skierowana do wszystkich uczniów ZSO nr 8 im. Stanisława Staszica (XLVII LO i 35 Gimnazjum) w Łodzi. Jednakowoż z rozmaitych przyczyn na razie nie udało się doprowadzić do finalizacji przedsięwzięcia w nadmienionym wyżej pierwotnym terminie. Ponowna próba zorganizowania "Nocy filmowej" planowana jest na czerwiec br., podczas gdy uczniowie będą mieli mniej obowiązków i możliwie licznie dopiszą i "Noc filmowa" się odbędzie. Serdecznie zapraszamy, poinformujemy o następn ...

 • Anna Serbon

  Dodano 2015-05-04 19:20:10

  Oferty pracy dla nauczycieli włoskiego w Łodzii
  bank pracy dla nauczycieli włoskiego w Łodzii
  Witam)
  W firmie Preply zawsze znajdzie się miejsce dla doświadczonych nauczycieli języka włoskiego w Łodzii.
  Preply oferuje odpowiednie wynagrodzenie i swobodny grafik. Oferty pracy dla korepetytorów zostawiają sami uczniowie. Skontaktuj się z nimi, aby otrzymać więcej szczegółów. Aby odpowiedzieć na ofertę pracy dla nauczycieli języka włoskiego, musisz zarejestrować się u nas.
  http://preply.com/pl/lodz/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-włoskiego
  Doradzam)


 • Iwona Koźlakowska

  Dodano 2015-08-23 14:26:43

  super


Pokaż wszystkie komentarze
Czytaj więcej... 

Sztuka w witrynie na Pietrynie

Ocena użytkowników:  / 21

Łódzkie artystki stworzyły "wędrującą witrynę". Chcą, by w oknach pustych lokali na Piotrkowskiej artyści wystawiali swoje prace.

Pomysł na wykorzystanie pustych witryn przy ulicy Piotrkowskiej mają łódzkie artystki: projektantka odzieży Matylda Leśnikowska i fotograf Magdalena Oraczewska. Chcą oddać witryny twórcom do wystawiania swoich prac.
- To nasz pomysł na uratowanie Piotrkowskiej - mówi Matylda Leśnikowska. - Niektórzy nasi znajomi nie byli tutaj po trzy lata. Chcemy to jakoś zmienić - dodaje.

Pierwsza instalacja już powstała. Na wystawie po zamkniętym sklepie z bielizną przy Piotrkowskiej 54 pojawiła się wystawa "Futrzaki w Łodzi". W witrynie można zobaczyć zdjęcia Magdaleny i konstrukcje kartonowo - odzieżowe Matyldy.

- Najdłużej, bo ponad dwa miesiące, zajęło nam przekonanie administracji, by udostępniła nam witrynę - przyznaje Matylda Leśnikowska.
...

 • Bartek Kurkowski

  Dodano 2015-01-04 21:36:59

  Bardzo interesujące :)


 • Iwona Koźlakowska

  Dodano 2015-08-23 14:27:11

  spoko :)


Pokaż wszystkie komentarze
Czytaj więcej... 

Festiwal tworzą ludzie – CG 2012

Ocena użytkowników:  / 15

Za nami pierwszy dzień niezwykłego festiwalu:CohabitatGathering 2012. Dlaczego niezwykłego? Co najmniej z trzech powodów. Pierwszym jest tematyka festiwalu, który pełni rolę platformy wymiany wiedzy i inspiracji. Punktem wyjścia było budownictwo nowej generacji, mające na celu powstawanie nowych siedlisk ludzkich (cohabitatów). Podczas wystąpień ekspertów i fascynatówporuszane są zagadnienia z obszarówarchitektury naturalnej, lokalnej autonomii,koncepcji budowania społeczności czy maszyn open-hardware.
Drugim jest sposób finansowania tegorocznej odsłony festiwalu. Od kilkunastu dni CohabitatGathering 2012 jest na ustach nie tylko fascynatów architektury naturalnej, ale również marketingowców. Wszystko za sprawą crowdfundingu, czyli zbiórki społecznej. W tym roku twórca festiwalu, Paweł Sroczyński, zwrócił się do społeczności, która zawiązała się wokół Gatheringu, z prośbą o wsparcie finansowe na rzecz o ...

 • Julia Nowacka

  Dodano 2012-11-09 17:08:22

  Festiwale ♥


 • Iwona Koźlakowska

  Dodano 2015-08-23 14:28:53

  wielbie


Czytaj więcej...