Obskurny budynek w centrum miasta

Ocena użytkowników:  / 31
SłabyŚwietny 

 W centrum miasta stoi budynek starego przedszkola, który niszczeje i straszy przechodniów.  Kilka lat temu teren wraz z budynkiem zakupił inwestor prywatny, który od tamtej pory nie rozpoczął prac remontowych.   Sprawa ciągnie się już od lat i wzbudza coraz większe niezadowolenie mieszkańców miasta.

Wokół zaistniałej sytuacji krąży wiele plotek, niewiele osób wie, jaki jest stan faktyczny.Z inicjatywy jednego z mieszkańców Lubartowa Kamila Domańskiego, w sierpniu 2009 zebrano ponad 600 podpisów po petycją, której był autorem o treści:


„My niżej podpisani mieszkańcy miasta Lubartowa zwracamy się z apelem o porozumienie Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Sz.P. Dr inż. Arch. Haliny Landeckiej z prywatnym inwestorem-właścicielem budynku przy ulicy Lubelskiej w celu przebudowy, zburzenia lub jakiegokolwiek zagospodarowania terenu, na którym od wielu już lat stoi opuszczony budynek stanowiący przykry widok dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Pragniemy jak najszybszego usunięcia tego widoku z centrum Lubartowa. Budynek stał się miejscem porównywalnym do „pijackiej meliny” i najgorszej jakości dworcowego szaletu. […]


Czy coś się zmieni dzięki petycji? Czy obskurny budynek w centrum naszego miasta zniknie?

 

  • Paweł Matraszek

    Dodano 2012-07-26 11:30:47

    najlepiej zburzyć i market postawić


  • Iwona Koźlakowska

    Dodano 2015-08-23 14:29:39

    zburzyc


Pokaż wszystkie komentarze