Młodzieżowa Rada Miejska

Ocena użytkowników:  / 21
SłabyŚwietny 

 

Młodzieżowa Rada Miejska


Rada Miejska w Łodzi uchwałą Nr VIII/127/07 z 28 marca 2007r. powołała Młodzieżową Radę Miejską. Młodzieżowa Rada Miejska jest reprezentacją uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Łodzi. Niepełnoletni uczniowie mogą mieć również swój wkład w podejmowanie decyzji dotyczących młodych ludzi w Łodzi.

 

Rada ma charakter konsultacyjny i wspiera oraz upowszechnia ideę samorządności. Dzięki temu młodzi ludzie, tuż przed wkroczeniem w dorosłość, będą mogli czynnie uczestniczyć w życiu miasta. Częstsze będą spotkania z władzami miejskimi i oświatowymi. Przedstawiciele Młodzieżowej Rady mają zapewnione uczestnictwo w sesjach Rady Miejskiej i posiedzeniach komisji. Rada Młodzieżowa ma możliwość opiniowania projektów uchwał Rady Miejskiej.

Młodzieżowa Rada Miejska może również bezpośrednio inicjować działania, które młodzieży łódzkiej dotyczą, takie jak: imprezy kulturalne, sportowe, proekologiczne i charytatywne, a także szkolenia i konferencje. Działalności Rady ułatwia również współpracę z innymi Młodzieżowymi Radami w kraju i za granicą.

W obecnej kadencji funkcję przewodniczącego Młodzieżowej RM sprawuje Maciej Nawrocki. Wiceprzewodniczącymi są: Kacper Van Wallendael, Tomasz Kaczmarek oraz Michał Kaleta. Sekretarzem MRM jest Agnieszka Kobyłecka.

 

I sesja MRM w Łodzi III kadencji odbyła się 5 listopada 2010 r. o godzinie 10.00 w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej, przy ul. Piotrkowskiej 104 >>>

Statut Młodzieżowej Rady Miejskiej >>>

Facebook Młodzieżowej Rady Miejskiej >>

 

Napisz do Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przewodniczący lub jgoj Zastępca dyżurują w piątki po godz. 16 po uprzednim umówieniu się drogą mailową pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zródło informacji : http://uml.lodz.pl/samorzad/mlodziezowa_rada_miejska/

  • Marcelina Żołądź

    Dodano 2012-09-24 18:00:59

    Bardzo dobrze , że powstała Młodzieżowa Rada Miejska . Szkoda , że w moim mieście nic takiego nie funkcjonuje .