Młodzi Polacy chcą wyrazić swoje zdanie!

Ocena użytkowników:  / 26
SłabyŚwietny 

Młodzi Polacy chcą wyrazić swoje zdanie!

"Młodzi w Polsce są przeciwni obniżeniu wieku wyborczego do 16 lat, ale chcą mieć więcej okazji do spotkania i dyskusji z decydentami. To tylko niektóre z wielu wniosków, jakie wynikają z zakończonych konsultacji w ramach drugiej rundy dialogu Unii Europejskiej z młodzieżą. Tym razem wypowiedziało się prawie 4000 młodych!"

 


"Dialog usystematyzowany (ang. structured dialogue), to forma komunikacji między młodymi ludźmi a decydentami, osobami, które mogą wpływać na to, co się dzieje w naszym kraju i w Unii Europejskiej. 

 

W Polsce osoby zaangażowane w organizację dialogu przygotowały konsultacje w wielu formach: bezpośrednich spotkań prowadzonych przez organizacje członkowskie PROM, dyskusje podczas konferencji młodzieżowych, ankiety on-line, a także konkurs, w którym młodzi wypowiadali się w różnych formach – eseju, bloga czy krótkiego filmu. W konsultacjach wzięło udział prawie cztery tysiące młodych ludzi – to wynik rekordowy dla całej Unii Europejskiej. Widać, że młodzi Polacy mają swoje zdanie i chcą je wyrazić, jeżeli mają do tego sposobność."

 


dalsze informacje na stronie:

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/764607.html